מכללת כישורים-קישורים - איך להציל את דוב הקוטב ?
  

         איך להציל את דוב הקוטב ?

 
 
   
איך להציל את דב הקוטב מהכחדה, למנוע השמדת העולם ולחסוך לעצמך כסף רב
מאת: עמרי לוין
 
כותרות העיתונים רעמו: "דובי הקוטב בסכנה!".מסתבר שזיהום האוויר,גורם להתחממות כדור הארץ וכתוצאה מכך הקטבים נמסים,שטחי הקרח נסוגים ולדובים לא יוותר מרחב מחיה. שלא לדבר על עליית פני הימים, הצפת מדינות שלמות וקץ עידן בני האנוש.
 
יש משהו מאוד מעיק בדיונים "ירוקים" – כולנו כבר מכירים בעובדה שהחיים המודרניים אינם מיטיבים עם כדור הארץ ושהסוף לא יהיה טוב. מאידך יש מין חוסר אונים שמוביל להשלמה – הרי לא נוכל להפסיק לנסוע במכוניות ולא סביר שנסגור את המפעלים היצרניים שמייצרים את כל צרכינו. ואם כל המדינאים, גאוני האקדמיה והפיננסים לא יכולים לשנות את גזר הדין מי אני, האזרח הקטן, שאתיימר לשנות את גורל המין האנושי?
 
אז זהו, שאפשר. ואפילו בקלות. ואפילו אפשר להרוויח מזה כסף לכיסך הפרטי! הכיצד? הנה לכם דוגמא פשוטה אחת: מסתבר ש-20% מצריכת החשמל במדינה הולך על תאורה. ומסתבר עוד שנורת הליבון הסטנדרטית, כזו שיש לכל אחד מאhתנו 20-30 כאלה בביתנו, היא בכלל אמצעי חימום ולא תאורה! כן,כן,85% מהאנרגיה המושקעת בנורת ליבון רגילה מתבזבזת על חום ולא על אור!
 
יש כיום נורות חסכוניות בשוק. בשפה המקצועית קוראים להם compact fluorescent  (CFL ) נורת פלואורסנט קטנה. כולכם מכירים אותם – מנורת פלואורסנט אבל עם הברגה של נורה רגילה. הנורות החסכוניות צורכות חמישית מהאנרגיה הנדרשת לנורת ליבון רגילה כלומר במקום לשלם כ-30 ₪ לשנה על שימוש בנורת ליבון אחת נשלם רק 6 ₪ בשימוש בנורה חסכונית. זהו חhסכון נקי של 24 ₪ לנורה לשנה! תכפילו ב-30 נורות בממוצע שיש לנו בבית והרי לכם חסכון נקי לכל אחד מאתנו של 720 ₪ לשנה.
 
הציניקנים מייד יקפצו ויציינו שהנורות הנפלאות והחסכוניות הללו עולות הרבה יותר מנורות רגילות. ואתם יודעים מה,הציניקנים צודקים! צודקים וגם לא צודקים......הכיצד? 
אכן נורה חסכונית עולה כיום בממוצע פי 6 מנורה רגילה – כ-24 ₪ לעומת כ-4 ₪ לנורת ליבון – אך היא גם מחזיקה מעמד פי 6 יותר זמן – כ-6000 שעות לעומת 1000 שעות הארה לנורה רגילה. משמעות הדבר שהנורות החסכוניות עולות בדיוק אותו הדבר לשעת שימוש כמו הנורות הרגילות! ותחשבו כמה שעות טיפוס על סולם או כסא להחלפת נורות תחסכו בשש שנים שהנורות החסכוניות ישרתו אתכם! את כל השעות הללו אתם מקבלים בחזרה,חינם אין כסף,כבונוס – לקריאת ספר,לבילוי זמן איכות עם המשפחה,לעוד משחק כדורגל בטלוויזיה.....
 
ומה לנורה הביתית שלי ולדובי הקוטב ? שימוש בנורה חסכונית תחסוך בשימוש בחשמל וע"י כך נשלח לאוויר כ-70 ק"ג פחות פחמן דו חמצני על כל נורה ובמשך שנה אחת בלבד! לא נשמע מרשים ? תעשו לבד את המכפלות – מיליון וחצי בתי אב X 30 נורות בממוצע בכל בית X 70 ק"ג מזהמים בכל שנה. האמינו לי זה הרבה מאוד זיהום אוויר ,לא מעט כסף לכל צרכן ואולי עוד כמה דובי קוטב חמודים.
 
אז חסכו, תרוויחו ותיהנו!

הכותב הינו מנכ"ל פיליפס ישראל
 
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com