מכללת כישורים-קישורים - איך תהפכו את 2013-2014 לשנים של הצלחה עסקית ?
  

         איך תהפכו את 2013-2014 לשנים של הצלחה עסקית ?

 
 
   
אתם מוזמנים להצטרף לעתודת הדורות הבאים להצלחה של מכללת כישורים-קישורים
ולהפוך    את השנים של 2013-2014 לשנה של הצלחה עסקית.
כתבה :שמחה לוין מהמומחיות המובילות בארץ לשינוי מחברת הספר "להפוך חלום למציאות "
הקדמה אישית
בשבוע שעבר יצא לי ללמד את הנושא של ניהול החיים בהצלחה 3 פעמים ב- 3 קבוצות שונות במקומות שונים ובארגונים שונים .דיברנו על הצלחה כפי שהיא נתפסת בסולם האישי וגם בסולם החברתי .
היה מעניין  לראות שוב (בפעם המיליון בערך) בתרגיל של דירוג ערכים להצלחה איך אנשים מצביעים על הערך של הגשמה עצמית כערך החשוב ביותר להצלחה ואיך רובם  נמנעים  מלסמן כסף כמדד של הצלחה אישית.
מה הבעיה שלנו  עם כסף ? למה כסף נתפס במקומותינו כמילה גסה ? למה יש כאן עדין אוירה של אנטי כסף ואנטי עסקים שעושים כסף ?
אני מוכנה להתערב אתכם שאם יציעו לכם עכשיו מיליון דולר לא תסרבו לקחת .
בואו נסכים על זה ש"כסף זה לא הכול בחיים " אבל ככל שיש לנו פחות  כסף דרגות החופש שלנו הולכות וקטנות וכלל שיש לנו יותר כסף –דרגות החופש שלנו הולכות וגדלות .הבחירה החופשית שלנו מותנית במטבע הזה שנקרא כסף.
כסף הוא גם אמצעי חשוב להגשמה עצמית .היה זה מאסלו שאמר שמי שנמצא בתחתית סולם הצרכים (של ביטחון קיומי ) לא יכול להתקדם לשלב הגבוה ביותר של הגשמה עצמית.
נדמה לי שאפילו חז"ל אמרו ש"בלי לחם אין תורה ".
פענוח הצופן של הצלחה עסקית
אז אני מוכנה לקבל את זה שהצלחה אישית הוא מושג סובייקטיבי. גם אצלי הצלחה במישור האישי היא אושר :אהבה ,משפחה ,הגשמה עצמית ,יצירתיות ,אסתטיקה ,הרמוניה ועוד .גם לי יש יחסים מורכבים עם כסף .גם לי קשה לבקש כסף ואפילו לדבר על כסף .ומבחינה זאת –אני עושה את החולשה שלי למקצוע ולכן היום אדבר אתכם על הצלחה במובן העסקי .
 יש הבדל בין הצלחה אישית לבין הצלחה עסקית.
הצלחה עסקית ,מה לעשות ?  -נמדדת רק בכסף .יכול להיות שיש לך עסק לתפארת ,יכול להיות שאת/ה  המומחה/ית הגדול ביותר לאימון /הנחיה/ייעוץ או כל עסק או מקצוע חופשי אחר אבל אם זה עסק שלא  מכניס כסף אז זה כישלון ולא הצלחה .צריך לקרוא לילד בשמו ,גם אם הוא מכוער .
כדי להצליח מבחינה עסקית עלינו להיות מכוונים לכסף .כך למדתי על בשרי וגם מתצפיות אישיות ומחקרים אודות אנשים שהצליחו מבחינה עסקית .אנשים שעשו כסף בעסקים מסתכלים על כסף כמטרה שלעולם איננה מושגית .כסף הוא פסגת האוורסט –כל פעם שמגיעים קרוב אליו הוא הולך ומתרחק .
שימו לב ,מטרת העסק יכולה להיות מטרה נעלה (נעלה=מטרה שיש בה מרכיבים אנושיים ,הומניים יפים מוסריים ) אבל אם ההצלחה של העסק תימדד רק בהשגת המטרה הנעלה והעסק יפסיד –אין לו זכות קיום. לדוגמא :שמעתי לאחרונה על חברת סטארט אפ ישראלית שהמציאה מכשיר מדהים לטיפול בסרטן –מכשיר עם תוצאות מוכחות ,אבל החברה עומדת על כרעי תרנגולת כיון שלא הצליחה להשיג מספיק כסף כדי להמשך את הפיתוח שיש בו הבטחה מדהימה להצלת אנשים ממוות.יש אלפי דוגמאות כאלו.
 
 משימה :מה זאת הצלחה עסקית  עבורך ?
(זהו תרגיל לדוגמא -על זה נעבוד בעתודה )
כמה כסף את/ה רוצה להכניס בכל חודש ?
מה ייחשב בשבילך להצלחה בטווח של 3 חודשים ?
6 חודשים ?
12 חודשים ?
18 חודשים ?
אם נניח שאת/ה אומר/ת שאת רוצה הכנסה של 30,000 ₪ לחודש –יש להתחיל ולפענח את ההשתמעות של המספר הזה על העבודה שלך .זו מחויבות ,לא הצהרות בעלמא .
למשל :מהן הפעולות שאני צריכ/ה לעשות כדי להביא הכנסה כזאת ? כמה לקוחות אני צריכה בחודש
לאימון/הנחיה /ייעוץ  ? איזה סוג של לקוחות ? מה הפרופיל שלי ? איזה לקוחות אני רוצה
למשוך אלי ? היכן אני מוצאת אותם ? איך אני גורמ/ת להם להגיע אלי ? מהם הדברים שאני צריכה לעשות בטווחים השונים של 3 חודשים/6  חודשים וכיו"ב ?
אנשים שעושים כסף ,הם אנשים שיודעים לעבוד עם הרוח .הם בקיאים בכלים של רוחניות מעשית אם תסתכלו על ההצלחה המדהימה של ג'ון אסרף (ישראלי –קנדי ) שיש לו את חברת הקואוצ'ינג הגדולה בעולם ,תראו שהוא השתמש כל הדרך להשגת המיליונים שלו –בכלים רוחניים .אותו הדבר ג'ו ויטאלי ,בוב פרקטור ,לואיז היי ,בירון קיייטי ,דיפאק צ'ופרה ועוד ועוד .ויש גם דוגמאות ישראליות .
האם גם את/ה יכולה  להצליח בגדול מבחינה עסקית ?
אני מאמינה שכן.אני מאמינה שכל  מי שרוצה מספיק יכול להצליח .ההצלחה לא ניתנה לשוטים אבל היא ניתנה למי שמוכן ללמוד ממצליחנים ולחקות אותם .וכשאני מדברת על חיקוי כדאי להבדיל בין 2 סוגי חיקוי :
יש חיקוי מתוך התבטלות ויש חיקוי מתוך תחרות .אני מדברת כמובן על חיקוי מתוך תחרות .
כשאנשים אומרים לי שהם רוצים להיות כמו שמחה לוין ,אני מצטערת בשבילם .אני מבקשת מהם להיות הרבה יותר משמחה לוין .יש בתחרות אלמנטים חיוביים ,אלמנטים שמדרבנים להצלחה אלמנטים של חשיבה תוצאתית.
אני מזמינה אותך להיות יותר טוב מכל מודל לחיקוי שאימצת לעצמך.
 
מהם התכונות שמאפיינות מודלים לחיקוי של מצליחנים ?
בחנ/י את עצמך : האם יש לך את מרבית התכונות הללו ?
1. אנשים מצליחים סובלים מאי שקט נפשי :הם מאופיינים באי שביעות רצון מהקיים ,דחף בלתי פוסק לשפר ולהשתפר .הם דוהרים קדימה לעבר האופק וכשנדמה לכולם כשהם כבר הגיעו ,הם ממשיכים הלאה .הם אף פעם לא נחים על זרי הדפנה .מבחינתם אין דבר כזה לנוח .הם יכולים לעצור מידי פעם ולספוג אויר הרים צלול אחרי שהגיעו לפסגה אבל הם מיד יסמנו את הפסגה הבאה.
2.לאנשים מצליחים יש נטייה להימורים .או יותר נכון לומר הוא שאנשים אחרים שמסתכלים על אנשים מצליחים יגידו שהם מהמרים .הם יגידו עליהם שהם עושים שטויות ,שהם מסכנים את כל מה שיש להם, שהם משוגעים .זה נכון .אם את/ה עוזב משרה בטוחה שיש בה הרבה כסף אבל היא הפכה עבורך למלכודת של זהב ואתה רוצה לפתוח את העסק שעליו חלמת בעשר שנים האחרונות אז לאחרים נראה שהשתגעת ושאתה מהמר חסר אחריות .אבל אנשים מצליחים מסתובבים עם הידיעה הפנימית הזו שזה יצליח להם גם אם הסטטיסטיקה מראה שרק אחד מכל 5 עסקים חדשים מצליח. האמונה הפנימית הזו כמוה כנבואה שמגשימה את עצמה .
3.אנשים מצליחים הם אובססיביים להצלחה :אנשים מצליחים הם משקיענים בלתי נלאים. הם מקדישים המון זמן, המון אנרגיה והמון מאמץ כדי להצליח .הם עובדים כל הזמן .נכון יותר לומר שהראש שלהם עובד כל הזמן .יש להם ראש קודח  שממציא כל הזמן רעיונות חדשים איך להצליח בעסק שלהם ואיך להשתדרג ולמנף את הקיים .הם משקיעים בדברים שבהם הם רואים החזר השקעה בטוח .הם משקיעים בשיווק ובפרסום גם אם הם לא אוהבים זאת ,כי ההשקעה הזאת תחזיר את עצמה .אחרת הם לא ישקיעו בכך. אותם לא תשמע אומרים –"אני לא אוהב לשווק ".אין דבר כזה בשבילם לא אוהב /לא מבין/לא רוצה .אם הם חושבים שזה מה שיעזור להם להצליח הם יעשו זאת ויהי מה .כי זה מחזיר השקעה .ההשקעה שלהם היא השקעה חוזרת .כשהם מתחילים לראות פירות וכסף הם יחזירו את ההשקעה לעסק כדי להגדיל את הכסף עוד יותר .הם לא יתפתו לקנות ברווח בתים חדשים או מכוניות חדשות אלא יסכנו את הרווח כדי להגדיל את הרווח עוד יותר .הם גם יגבירו את רמת ההשקעה שלהם בזמן, אנרגיה ומאמץ .
4.לאנשים  מצליחים יש אומץ והעזה להתגבר על הפחדים שלהם . אנשים מצליחים מיישמים הלכה למעשה את הפתגם "להעז פירושו לאבד אחיזה לרגע, לא להעז פירושו לאבד עצמך לדעת " (תיאולוג) .גם לאנשים מצליחים יש פחדים גם הם סובלים מתסמונת ה "מה יהיה אם ...? " אבל בניגוד לאחרים הם לא מתעכבים על המחשבות השליליות והמדאיגות הללו .כל פעם שמתעוררת בליבם  דאגה הם מתרגמים אותה לעשיה .במקום להיכנע לרגשות של פחד ודאגה  הם שואלים את עצמם "אז מה אני עושה עם זה עכשיו ? ,איך אני ממשיך בעשיה למרות שאני פוחד ? " ,הם הולכים עם הפחד כל הדרך אל ההצלחה ולא מנסים להתגבר על הפחד .הם מתיידדים אתו .בדיוק כמו שאישה שילדה פעם אחת ופחדה מהכאב ,תלד פעם שניה עם הפחד ולא תנסה להתגבר עליו.
5.אנשים מצליחים הם בעלי מודעות גבוהה סקרנות ולמדנות  .אלו אנשים שהכול מעניין אותם ,הם מגלים ענין בכל דבר שיש בו פוטנציאל לעשיית רווחים וכסף .הם לא מגבילים את עצמם לתחום עסקי אחד ,הם לומדים תוך כדי תנועה לעבר היעד החדש .הם לומדים מאנשי עסקים אחרים שעשו כסף אבל הם לאו דווקא ינסו לעשות אותו דבר אלא ינסו לעשות זאת בתחומים אחרים או בצורה שונה (חיקוי מתוך תחרות ),גם אם היא מוציאה אותם מאזור הנוחות שלהם.
המצליחנים באמת מבינים את הכוח של מודעות עצמית-הם מבינים שהם המכשיר להצלחה או כישלון ושהאופי וההתנהגות והמחשבות שלהם יקבעו אם הם יצליחו או יכשלו  .הם מבינים את הקשר בין התפתחות אישית לבין הצלחה עסקית .הם מוכנים לנסות כל מה שעשוי לעזור להם להצליח כולל כלים רוחניים .
הם יודעים ,מיישמים ונושמים  אופטימיות וחשיבה חיובית כמקור כוח עוצמתי .הם משננים לעצמם השכם והערב מנטרות חיוביות ומדמיינים בעיני רוחם את הכסף הגדול .הם רואים בחומר ורוח חיבור של שני דברים שמהווים את השלם ולא דברים מנוגדים זה לזה.יש להם תודעת שפע ולא תודעת מחסור .הם מאמינים שמגיע להם להיות עשירים וכי הם נולדו להצליח בגדול .
6.אנשים מצליחים עובדים בדרך של ניסוי ותהייה ומתמידים רק בפעולות שמביאות לתוצאות :הם לא מפסיקים לנסות דברים חדשים ואם הם לא מצליחים הם לא מרימים ידיים אלא לומדים מהטעות וממשיכים הלאה לדבר הבא. הם מתמידים רק במה שעובד עבורם ולא ממשיכים להשקיע " כסף טוב אחרי כסף רע ".הם מיישמים יום ,יום, שעה שעה מה שאינשטיין אמר ש"רק משוגעים ממשיכים לעשות שוב ושוב אותו דבר ולהגיע לאותם תוצאות ".הם מודעים לכך שלכל פעולה יש תוצאה ואם פעולה מסוימת לא מביאה לתוצאות טובות אז יש לשנות את הפעולה כמה שיותר מהר (רובנו מנסים שוב ושוב את אותה פעולה כי כבר השקענו בזה כסף טוב או כי התאהבנו בפעולה  או כי אנחנו רגילים לעשות זאת בצורה כזאת )
7.אנשים מצליחים חושבים כמו אלוהים  :הם מובילים ,הם מנהיגים ,הם בעלי חזון שנראה לאחרים משוגע עד שהם מחלחלים אותו למטה .הם נבדלים מאחרים ברמת המומחיות והמקצועיות  שלהם .הם שואפים למצוינות .אנשים מצליחים שונאים להיות כמו כולם ,הם לא רוצים להיות חלק מהעדר ,הם נפילים (קראתם את מרד הנפילים של איין רינד ?) .פעמים רבות הם  מרגישים כמו גוליבר בארץ הליליפוטים אם מנסים לגייס אותם למטרות קטנות ושגרתיות .הם יצירתיים וחושבים מחוץ  לקופסה ובגדול .לאחרים זה נראה כמו מגלומניה ,כמו אידאליזם לא מעשי ,כמו חלום שלעולם לא יתגשם . טוב מאוד זה לא מספיק עבורם, הם שואפים למצוינות  בעסקים ,להיות מספר אחד .
הם לא מסתפקים בלהיות הסגן של אלוהים (או אלוהימה ) .הם רוצים להיות אלוהים בכבודו ובעצמו כי לאלוהים אין מגבלות ,כי אלוהים חושב בגדול ,כי אלוהים יכול לעשות הכול ,כי בשביל אלוהים אפילו השמים אינם הגבול ,כי אלוהים דמיין את העולם הזה וגם הצליח לברוא אותו תוך 7 ימים בלבד כי אלוהים הוא היחיד שברא יש מאין וגם ממשיך ליצור יש מאין וגם נהנה מזה,כי אלוהים חושב שבכסף יש ברכה אם הוא נעשה בדרך טובה ולמטרות טובות של תרומה לטובת האנושות.
8.אנשים מצליחים רצים מרתון למרחקים ארוכים .אנשים מן השורה מתעייפים רק מלראות את המצליחנים רצים .המצליחנים מתעייפים מהמנוחה .הם רואים את עצמם כאצנים למרחקים ארוכים הם נהנים  מעצם הריצה  .לרוץ בשבילם זה כייף ,הרוח מנשבת ,הם מאמצים את כל השרירים ,הם נושמים נכון ,האדרנל זורם בדמם ,הם מרגישים מאושרים מזה שהצליחו לרוץ רחוק יותר ,מהר יותר והכי חשוב הם השאירו את כולם מאחור .המצליחנים הם תחרותיים ,הם נהנים מעצם התחרות והם מונעים על ידי מניע הישג ומניע השפעה .גם אם יש מכשולים בדרך ,גם אם הם נופלים במהמורות ,גם אם הם נפצעים ,הם קמים וממשיכים הלאה לאורך זמן בכוח ההתמדה ,בכוח הדמיון ,בכוח הרצון להצליח ובגדול .
9.אנשים מצליחים מתחברים לאנשים מצליחים –הם יודעים את האמת הפשוטה ש"כסף מביא כסף" הם גם מאמינים ש"הצלחה רודפת הצלחה " .לאנשים מצליחים יש אמונות אור שמשרתות את ההצלחה שלהם ולכן הם מושכים לחיים שלהם אנשים מצליחים .הם מתרחקים כמו מאש ממפסידנים ,מפסימיים ,מלוזרים .הם יכולים להיות נדבנים גדולים ולתרום מאות מיליוני שקלים לאנשים אחרים אבל הם אישית יתרועעו רק עם אנשים מצליחים ויעשו עסקים רק עם אנשי עסקים מצליחים .הם ישאפו תמיד לעלות בסולם ההצלחה ולכן הם ישאפו תמיד לעשות עסקים עם אנשים שגבוהים מהם בסולם ההצלחה וירצו להתלות  באילן גבוה מהם .הם גם יפרגנו לאנשים מצליחים וישאפו להיות כמוהם .הם לא יתווכחו עם ההצלחה של מישהו אחר גם אם הוא מתחרה בהם או מכעיס אותם .הם יכבדו את התוצאות שהוא הגיע אליהם וישאפו להגיע לתוצאות גדולות ממנו .
10.אנשים מצליחים אוהבים להצליח ולא נותנים לכישלון לנהל אותם  .אנשים מצליחים פועלים מתוך אהבה .זה לא סתם שבספר ההמשך ל"סוד " שנקרא בעברית הכוח ,מדברים על כוח האהבה ככוח הכי חשוב ליצירת שפע בחיים .כולנו יודעים שרק אם אנחנו אוהבים משהו אז אנחנו יכולים להצליח בו .(לדוגמא אני לא אוהבת לבשל ואין כוח בעולם שיגרום לכך שאצליח לבשל מבלי לשרוף את האוכל ) .אני אוהבת מאוד אנשים לכן אין כוח בעולם שיעצור אותי מלעזור לאנשים בכל דרך .
באהבה יש כוח ליצירת שפע של כסף .
בואו הצטרפו לאהבה .
אתם מוזמנים להצטרף לעתודת הדורות הבאים להצלחה של מכללת כישורים-קישורים ולהפוך את שנת 2013-2014 לשנה של הצלחה עסקית.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 08-9691161
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com