מכללת כישורים-קישורים - אסרטיביות ,תוקפנות ,וחוסר אסרטיביות
  

         אסרטיביות ,תוקפנות ,וחוסר אסרטיביות

 
 
   
אסרטיביות, תוקפנות וחוסר אסרטיביות
לפניכם מבחן לאימון אישי, לבדיקת יכולת הבחנה בין התנהגות אסרטיבית, תוקפנית ולא אסרטיבית. מבחני ההבחנה האישיים המובאים כאן כוללים מצבים בין אישיים, שהתגובות אליהם יכולות להיות תוקפנות, אסרטיביות או אי אסרטיביות.
 
עליכם לקרוא כל מצב בזהירות ולסווג בדף נפרד כל תגובה כאסרטיבית (+), תוקפנית (-) או לא אסרטיבית (לא). התשובות הנכונות המופיעות בסוף. סיכום של 90% תשובות נכונות מראה על הבנה מספקת של המושגים הניתנים להלן.
 
מצב תגובה
1. את רוצה העלאה במשכורת ואומרת... "האם אתה חושב שאתה רואה אפשרות להעלות לי את המשכורת"?
2. פגישת הועדה שאת חברה בה נקבעה לשעה מסוימת. הזמן נוח לאחרים אך לא לך. הזמן שנקבע ימנע ממך להשתתף בישיבות באופן רגיל. כשאת נשאלת בקשר לזמן את עונה... "אני מניחה שזה בסדר. אומנם לא אוכל לקחת חלק בהרבה מהישיבות, אבל זה מתאים לכל האחרים".
3. בעבודה בעת שיחה הגבר: "מה אתן הנשים הליברליות רוצות בכלל"? האישה עונה... "צדק ושוויון".
4. את מדברת זה זמן מה עם חברתך בטלפון. היית רוצה לסיים את השיחה. את אומרת... "אני מאוד מצטערת אבל ארוחת הערב שלי נשרפת ואני צריכה לסיים. אני מקווה שלא אכפת לך".
5. בעת ישיבה, כשאת מדברת, מפריע לך אדם לעיתים קרובות. את אומרת... " סלח לי, אני מעוניינת לסיים את דברי".
6. את האישה היחידה בישיבה יחד עם שבעה רגבים. בתחילת הפגישה מבקש ממך היו"ר להיות המזכירה. את עונה.. "לא. נמאס לי להיות המזכירה אך ורק בגלל היותי אישה".
7. מעביד מודיע לעובדיו, כי אינם רשאים עוד להזמין שיחות עסקיות בין לאומיות בלי לבקש את רשותו. אחד העובדים עונה... "אתה מונע ממני את זכות שיקול הדעת המקצועי וזה מעליב אותי"
8. אחד המנהלים במשרד נזף בך זה עתה על עבודתך. אתה אומר.. "אני חושב שחלק מהביקורת שלך היא נכונה, אבל הייתי רוצה שתהיה קצת פחות אישי, כאשר אתה מונה את מגרעותי".
9. בתך בת ה10 הטרידה אותך בטלפון בעבודה כבר שלוש פעמים בדבר שאינו דחוף ביותר. את מבקשת אותה לא לעשות זאת והילדה מפריעה לך שוב. את אומרת... "אינני יכולה להקשיב לך ולדבר בטלפון בעת ובעונה אחת. אני אסיים עוד כמה דקות ואז נדבר".
10. תכננת את זמנך כך שבין השעות 14-15 תוכלי לעסוק בדברים שאת/ה רוצה או חייב/ת לעשותם. מישהו רוצה לראותך באותו הזמן. את/ה אומרת... "ובכן אה... הזמן מתאים לי. נתראה, אם כן ביום שני ב16, האם אתה בטוח שזה מתאים גם לך?
11. המנהל הממונה עליך ביקר את הופעתך בנוכחות ידידיך. את עונה... "אני באמת מרגישה את עצמי נפגעת, כאשר אתה מותח עלי ביקורת בנוכחות אנשים אחרים. אם יש לך משהו לומר לי, אנא אמור זאת, לפני שאנו יוצאים מן הבית."
12. שכנך לעבודה שואלת ממך באופן קבוע את המחשבון שלך. בפעם האחרונה היא שברה אותו. כשהיא מבקשת ממך אותו פעם נוספת את עונה... "אני מצטערת, אך יותר אינני מתכוונת להשאיל לך את המחשבון שלי. בפעם האחרונה שהשאלתי לך אותו הוא הוחזר שבור".
13. אישה מתראיינת לקבלת עבודה, בעת הראיון, קורץ לה המראיין ואומר: "את בהחלט נראית כזו, שיש לה את כל הכישורים לקבלת התפקיד". היא עונה.. "אני בטוחה שיש ביכולתי לקבל עלי את העבודה".
 
 
תשובות נכונות
 
1.         לא
2.         לא
3.         +
4.         לא
5.         +
6.         –
7.         –
8.         +
9.         +
10.       לא
11.       +
12.       +
13.       +
 
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com