מכללת כישורים-קישורים - אודות שמחה לוין –הבעלים והמנכ"לית
  

         אודות שמחה לוין –הבעלים והמנכ"לית

 
 
   

אודות שמחה לוין (ראו מטה סיפור אישי)


שמחה לוין, מנכ"לית והבעלים של מכללת  כישורים-קישורים, חברה ב- ICF האיגוד האמריקאי לקואוצ'נג(international coach federationׂׂ ׂׂ).שמחה לוין מבטאת באישיותה החזון של המכללה –להפוך חלומות למציאות .המכללה מהווה עבור שמחה לוין הגשמה של חלום ואמצעי להשפיע ולהוביל אנשים חברות וארגונים להגשת חלומם הם.שמחה לוין ,היא מהמומחיות המובילות בארץ להכשרת אנשי מקצוע בתחומים של אימון ,הנחית קבוצות ,יעוץ ארגוני ,ניהול ומנהיגות .

תלמידיה אומרים עליה שהיא מנחה בחסד עליון ,מנהיגה ,יצירתית ומודל לחיקוי והשראה.
כתבה שני ספרים ושתי ערכות למידה :

1.     "מפה לשם - להפוך חלום למציאות" - אימון לשינוי לפי המודל הספיראלי . הספר זכה לפרסום תקשורתי רב וכבר הוצאו 4 מהדורות ונמכרו אלפי עותקים .אלפי אנשים השתלמו בשיטה שפיתחה –המודל הספיראלי .

2.     פוליטיקה זה כן בשבילי-הכשרת נשים למנהיגות חברתית ופוליטית.

3.     כמו כן שתי ערכות לימוד – קלפים מצולמים -להפוך חלום למציאות

4.     וערכת שאלות בנושא אמונות אור וצל.
 
פרופיל אישי :

שמחה לוין, מנכ"לית ובעלים של מכללת  כישורים-קישורים ,
יועצת אסטרטגית בכירה, מפתחת תכניות הדרכה, מנחה ומאמנת קבוצות
ובכירים .

שמחה לוין היא המנכ"לית והבעלים של מכללת כישורים-קישורים שהקימה בשנת 1995 כדי "להפוך חלום למציאות" ולהוביל שינוי חברתי.                                                                                         

כיום כישורים-קישורים  מוכר כאחד המובילים בתחומו:
- למעלה מ-20,000 בוגרים
- מאות לקוחות ארגוניים מהמגזר העסקי, הציבורי, והמוסדי
-אלפי לקוחות פרטיים
- מאות שותפים אסטרטגים ובהם אוניברסיטאות ומכללות מובילות
- סניפים בפריסה ארצית
ואינספור תודות והמלצות של בוגרים, תלמידים, לקוחות ושותפים לדרך.

שותפים להצלחה: עמיתים, לקוחות, תלמידים ומשפחה
על הקמתו וטיפוחו של המכללה המשגשגת שמחה מכירה תודה לשותפים, לעמיתים, ללקוחות ולתלמידים. ולמשפחתה –בן זוגה מזה 30 שנה –מנכ"ל ואיש עסקים בינלאומי ,וילדיה .
נקודות ציון מרכזיות בעשיה  המקצועית  של שמחה לוין

השכלה  :

 M.A בחינוך, בהצטיינות, זוכת פרס הדיקן (האוניברסיטה העברית, 1992)
התמחות בייעוץ  למערכות ציבוריות, חברתיות וחינוכיות
- תואר B.A בחינוך ומדעי המדינה, בהצטיינות, זוכת פרס הדיקן (האונ' העברית, 1988),נבחרה בין השאר להשתתף בסמינר מיוחד  לתלמידים מצטיינים .

השתלמויות בחו"ל

- בוגרת סמינר סובלנות ופתרון קונפליקטים בחברה פלורליסטית    (1993, E.D.C  ארה"ב).
- בוגרת סמינר "ללכת דרך הקירות", ניסים אמון, מרכז טאוס יוון

-אומגה ,ארה"ב –כנסים .

-דמנהור ,איטליה .

-מכון של דיפאק צ'ופרה ,ארה"ב.

השתלמויות מיוחדות בארץ :קבלה,ייעוץ ביגרפי,אדלר ,המסע , שארמה ואינספור סדנאות.

מנכ"לית ובעלים של מכללת כישורים-קישורים (1995-2015 ) :

שמחה לוין הקימה את מכללת כישורים  ב - 1995  בהיותה בת 32 מתוך רצון עז להשפיע על סדר היום החברתי ולהוביל שינוי חברתי .
נכון לשנת 2013 התוצאות מדברות בעד עצמן :20000 לקוחות,צוות קבוע של 20 מנחים ומרצים ,מרכז הדרכה יפהפה ומוניטין מצוין.

רכזת פוליטית של שדולת הנשים בישראל (1995-1990)

- פעלה לקידום נשים לתפקידים נבחרים בכנסת וברשויות המקומיות
- ניהלה קמפיין ארצי לבחירת נשים לתפקידים פוליטיים
- יזמה ותכננה קורסים להכשרת מנהיגות
- קידמה נושאים לסדר היום הציבורי באמצעות סקרים, מחקרים,
   פרסום, יח"צ, שיווק רעיוני.

סגנית למנהל רווחה חינוכית ושיקום שכונות במבשרת ציון (1990-1986)

- הדריכה ארגונים בהטמעת שינויים חינוכיים וארגוניים
- ייעצה לפיתוח תוכניות הדרכה
- ביצעה הערכות מקצועיות של תוכניות קהילתיות וחינוכיות

רכזת הוראה של פיקוד דרום (1983-1982)

הדריכה והנחתה מורות חיילות, במסגרת השירות הסדיר.


ספרים, פרי עטה:

יומן מסע לשינוי
- מפה לשם – להפוך חלום למציאות, הוצאת גוונים


                                                                                                         
- פוליטיקה זה כן בשבילי (עורכת)
ערכות למידה :
קלפי אימון –להפוך חלום למציאות
ערכת שאלות –אמונות אור וצל
 
פרסומים:

רשתות חברתיות
סרטים ביוטיוב
- מדור קבוע בעיתון "במחנה"
- עשרת הדברות להצלחת נשים, הפורטל השלם למורה המשתלם
- קלפי אימון / קלפי קסם מבוססי המודל הספיראלי.
ערכת אמונות אור וצל
- מאמרים על אימון אישי, פורטל אמא אדמה

שמחה לוין בתקשורת

- "בואו בנות", ידיעות אחרונות, מוסף 7 ימים, 6/6/2008

- "הגידי כן לפוליטיקה ",מוסף אישה מעריב, ספטמבר 2007

- "את נופלת? יש מי שיתפוס",לאישה 2004

- צפו בכל הכתבות על שמחה לוין ועל מרכז כישורים קישורים


 
 הסיפור האישי

ספור אישי –מפה לשם-להפוך חלום למציאות
כתבה : שמחה לוין ,מנכ"לית מכללת כישורים-קישורים ,מהמומחיות המובילות בארץ לפתוח מנהיגות נשים, הכשרת מאמנות ופיתוח עוצמה אישית ,מחברת הספר –להפוך חלום למציאות וערכות קלפי משחק .
ספור הקריירה שלי הוא ספור המבטא את המסר שלי והוא פשוט מאוד : אפשר להפוך חלומות למציאות .
מאז ומתמיד הייתי בעלת חלומות .תמיד שאפתי להגיע רחוק ,להעצים נשים ולהוביל אותן  .
הזיכרון הכי מוקדם שלי הוא מגיל 3 כשארגנתי בריחה של הבנות מגן הילדים . הגננת הענישה אותי ולא אפשרה לי  לצאת לחצר בהפסקה ואני ניצלתי הזדמנות שהשער היה פתוח מעט וארגנתי את הבנות לברוח מהמסגרת. אותה תחושה של חופש ,מנהיגות ,"קדימה אחרי" והידיעה שאני יודעת כיצד ולאן להוביל מתוך תחושת שחרור מלווה אותי מאז ועד היום .
ב-1990 ואני בת 27  החלה העבודה הראשונה המשמעותית שלי, כשהתקבלתי לעבודה  בשדולת הנשים בישראל לתפקיד  רכזת פוליטית .במקביל למדתי באוניברסיטה לתואר ראשון ושני במסלול דו חוגי במדעי המדינה וחינוך. ברמה האישית ,הייתי נשואה טרייה ,עם ילדה קטנה בת שנתיים .
שדולת הנשים זהו ארגון לובי שפעל לקדום נשים והתפקיד שלי היה לעזור  לנשים להתמודד על תפקידים נבחרים לכנסת, לרשויות מקומיות ולעמדות של קבלת החלטות .
זו הייתה הפעם הראשונה שבה התוודעתי לעובדות הכואבות על מצב הנשים בתחום הפוליטי ועל תקרת הזכוכית .מדובר בשנות ה-90 שבה  היו פחות מ10%  נשים בכנסת ופחות מ3% נשים בעמדות ניהול בכיר .
עם כניסתי לתפקיד רכזת פוליטית בשדולה ,שאלתי: " למה נשים לא מצליחות לפרוץ
בתחום הפוליטי ?  " התשובה אליה הגעתי אז, ושהייתה נכונה לאותה תקופה ובמידה רבה נכונה גם היום היא ש"נשים  לא יודעות לשחק על המגרש הפוליטי –ציבורי " משם הדרך להקמת בית ספר לפוליטיקה עבור נשים מכל המפלגות ,במסגרת השדולה ,הייתה קצרה .
ב1992 רבות מהנשים שהיו בצוות הפוליטי של השדולה ושעברו דרכי  סמינרים פוליטיים נכנסו לכנסת והקימו לראשונה בישראל את הוועדה לקדום מעמד האישה בכנסת .מדובר ב-  12 נשים מכל הקשת הפוליטית .
חמש שנים אינטנסיביות עבדתי בשדולה ,מתוך תחושת שליחות גדולה ועם תוצאות מוכחות , אבל במשכורת נמוכה שלא  הצליחה לפרנס אותי בכבוד .
ב1995 הגעתי להכרה שהגיע  הזמן לעשות שינוי .רציתי להמשיך ולעשות את השליחות שלי ולהמשיך לקדם נשים אבל גם להשתכר בצורה מכובדת .   הייתי צעירה ,נשואה עם ילדה קטנה מחוסרת דיור ,ללא עזרה מההורים ,בעלת תואר שני בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית ועם קבלות מוכחות ליכולות שלי .  הרגשתי מוכשרת ומוצלחת אך עם מחסור מזומנים כרוני ועם חוסר וודאות גמור לגבי המשך המסלול שלי .מכאן ואילך .הייתי צריכה לחשב מסלול מחדש.
בגיל 32 דבר אחד בלבד היה ברור לי : " אני לא מתכוונת יותר  להיות יותר שכירה עם משכורת קטנה אבל  קבועה ". רציתי שיהיה קשר בין מידת המאמץ והמוטיבציה שלי ליכולת ההשתכרות שלי. היה ברור לי שעלי להקים  עסק עצמאי אבל לא היה ברור לי איך לעשות זאת ומה בכלל מהות העסק ידעתי רק שאני רוצה להמשיך ולהעצים נשים ולהשפיע על סדר היום החברתי .
אומרים ש"כשהתלמיד מוכן המורה מגיע " וכך קרה שאחת המנחות שעבדה בשבילנו  בשדולה הציעה לי שאקים עסק להדרכות לנשים. כשחלקתי זאת עם בן זוגי הוא הציע להפגיש אותי  עם יועץ ארגוני  בכיר שעבד עם "עלית" (זו החברה שהאיש שלי עבד בה באותה תקופה )  ונשמע את חוות דעתו המקצועית ואז אוכל לקבל החלטות . נפגשתי עם היועץ , שטחתי בפניו את התכניות שלי במשך כשעתיים .הוא  הקשיב בנימוס במשך שעתיים ואז הגיב ואמר לי שלמיטב הבנתו המקצועית אין לכך שום סיכוי כלכלי למרות שזה רעיון יפה מבחינה חברתית.
 
לזכותו יאמר ,שבעודי  בדלת בדרכי החוצה הוא הוסיף ואמר " למרות מה שאמרתי לך , לפעמים משוגעים מצליחים " .
מעבר לדלת חיכה האיש שלי  לשמוע את תוצאות הפגישה .כשהוא שאל אותי  על חוות הדעת של היועץ , השבתי  לו "הוא אמר שרק משוגעים מצליחים ומכיוון שאני משוגעת גדולה אני אצליח בגדול" .
 
במאי 1995 פתחתי את מכון כישורים . המטרה שלי הייתה ועודנה  לפתח מנהיגות אישית ולהעצים נשים וגם גברים  ולעזור להם להפוך את החלומות שלהם למציאות .
ההתחלה הייתה קשה מאוד שכן היו לי חלומות גדולים אבל אפס משאבים . האסטרטגיה הייתה ברורה  לי מההתחלה : לא היה ברור לי מה בדיוק יציע העסק שלי ומי יהיו הלקוחות אבל ידעתי שאני לא רוצה להיות עסק של בן אדם אחד . מלכתחילה היה חשוב לי לבנות עסק גדול בו יועסקו  מנחים נוספים בנוסף אלי ,כאלו שישמיעו גם את  הקול שלהם אולם לא ידעתי מאיפה אביא לקוחות לעצמי שלא לדבר על מספיק עבודה גם למנחים נוספים .
בנוסף , נזקקתי למכונית טובה שתאפשר לי לנסוע בבטחה ללקוחות בכל הארץ ,אבל ברכב המיושן שהיה ברשותי  באותה תקופה הייתי נתקעת בעליות לירושלים .התמונה שלי תקועה במעלה הדרך לירושלים כשכל המכוניות צופרות לי חרוטה בתודעתי עד היום כחוויה קשה. לא ידעתי גם ,איך לשווק  את עצמי ולהגיע ללקוחות פוטנציאליים.
 להוציא האיש שלי לא הייתה לי  משפחה תומכת שכן אמי נפטרה כשהייתי בת 17 ואבי שהיה איש אמיד ,פשט את הרגל . אני זו שמבחינה נפשית הייתה  צריכה לעזור לו וגם לאחים הקטנים שלי .
מה שכן היה לי זה   כוח רצון אדיר ,הרבה  העזה  ,חוויות  של הצלחה הן מהאוניברסיטה (למדתי את כל התארים שלי בזכות מלגות הצטיינות) והן  מעבודתי בשדולה .ניסיתי  לשכפל את ההצלחה שלי בשדולה בתחום העסקי . זה לא כל כך הלך שכן תוך זמן קצר גיליתי  שיש הבדל גדול בחשיבה ובתפיסה בין התנהלות בעמותה ללא מטרות רווח לבין עסק למטרות רווח . אם קודם לכן המבחן שלי היה לכמה נשים אני עוזרת חברתית כעת המבחן שלי היה כמה כסף אני יכולה להביא הביתה .
גיליתי שאידאולוגיה בלבד ושליחות לא מספיקים .
הלקוחה הראשונה שלי הייתה יו"ר האחיות בהדסה עין כרם .לקוחה מצוינת אך תובענית עם דרישות ללא גבול אבל עשיתי הכול כדי להשביע את רצונה ולתת להם מוצר הדרכה באיכות שלא הכירה קודם  .
את ההצלחה עם הלקוחה הראשונה, מינפתי להצלחה עם לקוחות אחרים וכך בהדרגה התחילו לשמוע עליי ושמי הגיע עד נציבות שירות המדינה וכך הוזמנתי להנחות קורס לממונות על מעמד האישה בכל משרדי הממשלה ונחשפתי במהרה לקהל גדול.
מה שהנחה אותי לכל אורך הדרך הארוכה שעשיתי מאז ובמשך כ-20 שנה הוא הלהט, ההתלהבות
והיצירתיות .אני הכי אוהבת בעולם להמציא תכנים חדשים ,שיטות הדרכה חדשות ומודלים שיעזרו לאנשים להמציא את עצמם מחדש ,שיעזרו להם לחשב מסלול מחדש .במשך 20 השנים האחרונות הנחתי למעלה מ-20,000 נשים וגברים, כתבתי את הספר "להפוך חלום למציאות " שמציג תורה חדשה לאימון מגדרי ,פתחתי ערכות קלפים ומשחקים וחוברות עבודה ,בניתי בית יפהפה שמשמש את מכללת הבוטיק שלנו והכי חשוב –הבאתי אנשים לתוצאות יוצאות מגדר הרגיל .

 
 
לא כל הדרך הייתה קלה והיו גם אכזבות וכישלונות. לנהל עסק שמוכר בעקרו רעיונות זהו אתגר בלתי נדלה וזה מחייב הרבה תעצומות נפש וריצה למרחקים ארוכים .
 
מהם סודות ההצלחה שלי?
1.      להמציא את עצמי כל בוקר מחדש
2.      להתחבר לידיעה שאני כאן כדי לעשות טוב לאנשים בראש וראשונה
3.      להעניק ערך ייחודי לאנשים
4.      לשמור על קשר עם הלקוחות גם כשהם מסיימים קורסים אצלנו
 
הצלחות נוספות:
כתבתי שני ספרים
·         פוליטיקה זה כן בשבילי
·         להפוך חלום למציאות-המודל הספיראלי לאימון מגדרי
·         יומן מסע-חוברת תרגילים
·         הכוכב –חוברת תרגילים
·         ערכת קלפים –להפוך חלום למציאות
·         ערכת אמונות אור וצל –כרטיסיות לשאילת שאלות לזיהוי אמונות
·         בניתי מכללת בוטיק  מעוצבת שהיא הבית של כישורים
השיטה עובדת כבר 20 שנה ובאמתחתנו למעלה מ 20,000 בוגרי קורסים.
עזרנו לאלפי אנשים, מרביתן נשים, לפרוץ את תקרת הזכוכית האישית שלהן.
אני נפעמת בכל פעם מחדש, לשמוע את התוצאות המדהימות שנשים מגיעות אליהם וגם גברים  לאחר הקורס שלנו.
רוצים דוגמאות ?-יש אלפי דוגמאות של הצלחה .נביא כאן רק מקצתם :
-שני אנשים, גבר ואישה שעברו אצלנו קורסי אימון והנחייה והיום הם אנשי תקשורת מצליחים
-שתי נשים בנות 40, שהתקשו במציאת זוגיות, ובסוף הקורס התקיימה חתונה כפולה
-נשים שפרצו את תקרת הזכוכית בעסקים : עבדו מהבית עד הקורס ולאחריו פתחו קלניקות מחוץ לבית בהצלחה רבה.
-שתי נשים שהתחברו יחד בקורס והרימו עסק משגשג לייעוץ פיננסי
-גננת שבעקבות הקורס פתחה רשת גנים בצפון
-אישה שהייתה על סף מחלה קשה והצליחה לרדת במשקל 30 ק"ג.
- נשים שהצליחו להיבחר לתפקידים בכירים בחברות פרטיות .
-נשים שהצליחו להיבחר לכנסת .
 
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com
מכללת כישורים-קישורים - Coaching, הנחיה, קורסים לארגונים, התפתחות אישית והעצמה, העצמה נשית, פיתוח מנהלים, ייעוץ ופיתוח ארגוני ואסטרטגי.
קואצ'ינג   |  קורס אימון אישיאימון אישי לזוגיות | מנחי קבוצות | פיתוח ארגוני | מכללת כישורים-קישורים , רוטשילד 12  מזכרת בתיה