מכללת כישורים-קישורים - יום הולדת
  

         יום הולדת

 
 
   
מה בין יום הולדת והכרת תודה ?!
" כשאתה אסיר תודה על הדברים שיש לך , יהיו לך יותר דברים להכיר תודה בגינם " .
( זיג זיגלר )יום הולדת היא מסורת נפוצה שאפשר למצוא בכל תרבות וחברה בעולם.

החודש אנחנו חוגגים 20  שנים למכללת  כישורים-קישורים .וגם אני חוגגת יום הולדת באופן אישי (מזל אריה –ברור ,לא כן ?) כך שזו הזדמנות טובה לברר את הקשר בין  יום הולדת והכרת תודה .
במאי 1995 הקמתי את מכון כישורים –קישורים  מתוך רצון עז להשפיע על סדר היום החברתי .היה לי ועדין יש לי חזון מרחיק לכת :להשפיע על אנשים וליצור עולם טוב יותר לכולנו : להעצים ,לפתח מנהיגות אישית  ,להקנות כלים להתפתחות אישית ומודעות .
מאז עברו 20  שנים ,20,000 תלמידים מכל שדרות החברה הישראלית למדו בכישורים ,יש לנו צוות מחויב של מרצים ומאמנים מן השורה הראשונה בארץ,הוצאתי שני ספרים וחבורת עבודה : הספר "פוליטיקה זה כן בשבילי" וגם  "להפוך חלום למציאות " ,וחוברת עבודה -מודל כוכב וגם 3 סוגי הקלפים משמשים בסיס לשינוי של רבים וטובים ,קבענו את משכננו בבית החדש ומדהים ביופיו במזכרת בתיה .
להודות ? להיות אסירי תודה ? לשמוח על כל מה שיש ?
יש אנשים שבשבילם יום הולדת זה זמן טוב להיכנס לדיכאון :לא תאמינו כמה הרבה אנשים יש בעולם שסובלים מסימפטום –דיכאון יום הולדת .
התבוננות פנימית מגלה כי הטבע של רובינו הוא לראות את "חצי הכוס הריקה". אנחנו מעבירים אנרגיה וזמן רבים מידי בקיטורים, במחשבות ובדיבורים על מה שחסר ועל מה שאין לנו.
לרובינו יש נטייה טבעית לסבול  ממה שעדיין אין לנו: אין לנו מספיק כסף,אין לנו מספיק זמן פנוי ,אין לנו ילדים מספיק מוכשרים ,אין לנו עבודה מספיק מתגמלת ,מערכת היחסים שלנו מאכזבת וכיו"ב.

השאיפה להשתפר וגם השאיפה לשפר את האחר ואת סביבתנו היא נטייה אנושית .היא גם מאפיינת במיוחד אנשים שנוטים לטפל בבני אדם כמו מאמנים.

למאמנים  יש מעצם טבעם את רפלקס התיקון .הם חושבים שהם צריכים לתקן את העולם סביבם.אז נשאלת השאלה מה רע בכך?  הרי דווקא הנטייה הזו לשפר ולתקן את העולם היא זו  שאחראית על ההתקדמות האישית והחברתית שלנו.הרי ,לולא הייתי שאפתנית מכללת כישורים לא היתה קיימת  היום ולא היינו מסיעים  בידי אנשים אחרים להגשים את שאיפותיהם.
אבל בצורה הקיצונית תסמונת "אף פעם לא די " (תסמונת שהפסיכולוג נתנאל ברנדן מדבר עליה ) ולפיה רבים וטובים מאיתנו סובלים מחוסר היכולת להסתפק במה שיש לנו ובמה שאנחנו ,בלי קשר לכישרון ,למשאבים,לכישורים ,להצלחה האישית והחומרית ,אנשים הללו תמיד מרגישים שמשהו בחיים שלהם חסר .חוסר הסיפוק המתמיד שלהם גורם להם להיות במצב של אי שביעות רצון מתמדת .(ד"ר טל בן שחר בספרו "אושר אפשרי " )
 
אז מה הפיתרון ? האם זה אומר שאנחנו נידונים לסבל אם אנחנו שאפתנים מידי ? או שאולי עלינו לפתח ציפיות נמוכות ולהסתפק במועט ?
"אם אתם מתכננים להיות בכוונה פחות מכפי שאתם מסוגלים להיות " אומר אברהם מאסלו," עלי להזהירכם שלא תמצאו אושר עד סוף ימיכם " .
אז מה לעשות :מתי להנמיך ציפיות ? מתי להעלות אותם ?
עלינו ללמוד לזרום עם המציאות :למען האושר וההצלחה עלינו לעסוק בפעילויות שאינן קשות מדי ואינן קלות מידי .אם לא נציב בפני עצמנו אתגרים-נשתעמם,אם נציב בפני עצמנו מטרה גבוהה  מידי –נעשה חרדים ומתוסכלים .
בחיים האמיתיים המפתח המרכזי  הוא להסתכל על הדברים כאילו הכול מושלם להסתכל על הדברים ולראות את חצי הכוס המלאה ,בבחינת "הכירו בטוב ויהיה טוב ".
לפי הגישה האימונית החשיבה שלנו היא במונחים של תוצאות .והשאלה הכי חשובה היא
מה ייצא לנו מזה ?
מה ייצא לכם מזה שתאמצו את  גישת הכרת הטוב ותהיו אסירי תודה על מה שיש ?

קודם כל תתחילו לנשום טוב יותר ..
שנית תלמדו  לזרום עם מה שיש  
שלישית .תתחילו להשתנות .מודעות היא  תהליך של התפתחות אישית .במקום לראות את חצי הכוס הריקה תתחילו לראות את חצי הכוס המלאה .
פתאום החיים יראו לכם מושלמים כפי שהם .

אז כדי שהמתנה שלי לכם תהיה שימושית ו " לא תהיו כמו אותם אנשים שאוהבים כל כך את העצה שלי שהם ממסגרים אותה על הקיר ,במקום להשתמש בה (גורדון.ר.דיקסון ) " הנה לכם  ציטטות מגדולי עולם שיעזרו לכם להתאמן על הכרת תודה :

אין הזדמנות טובה יותר לקבל עוד , מאשר בעת הבעת תודה על מה שיש לך כבר . הודיה פותחת דלתות של הזדמנות לרעיונות שנקרים בדרכך (ג'ים רואן ).

.אם אתה כבר חושב ? חשוב בגדול ? חשוב חיובי . שום דבר לא יכול להפחיד אותך אם אתה מסרב לפחד .(מהאטמה גנדי)

כאשר חשוך מספיק ניתן לראות את הכוכבים .(צ'רלס.א.בירד)

לעתים האור שלנו כבה , אך נדלק מחדש על ידי מישהו  אחר .כל אחד מאתנו חייב תודה מקרב לב לאלה שהדליקו מחדש אור זה .( אלברט שוויצר )
ולקראת יום ההולדת שלכם : חשבו  טוב יהיה טוב.
ולכבוד יום ההולדת של כישורים אנחנו מעניקים לכם שורה של הטבות ומתנות .
הדפיסו לכם והתקשרו אלינו 086991161 .

     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com