מכללת כישורים-קישורים - מודעות היא יותר ממילה
  

         מודעות היא יותר ממילה

 
 
   
מודעות היא יותר ממילה
מאת ד"ר אורית אטיאס

לעיתים קרובות אנו שומעים את המשפט "החיים קצרים" והשאלה היא כיצד אנו מתייחסים למשפט זה. האם אנו פוחדים ממנו, או ההפך, משתדלים לנצל את הזמן על הצד הטוב ביותר, ובמקום להתייחס לאורכם של החיים , אנו חושבים על איכות החיים? ושואלים את עצמנו האם אנו עסוקים בפיתוח אישי,בצמיחה והעצמה ? האם אנו מאושרים? או לפחות משתדלים ואולי שואלים את עצמנו, כיצד להפוך ולהיות מאושרים. כאן באה לידי ביטוי המילה מודעות. ניתן לומר כי מודעות היא מילת המפתח לחזרה לאושר ולשלווה,

כל תחום מתחומי חיינו עשוי להשתפר אם נהפוך להיות מודעים: בני זוג מודעים, הורים מודעים, עובדים או מנהלים מודעים.
 
מהי בעצם מודעות?
אם נבדוק את המילה נגלה שמודעות קשורה לידיעה אך בכל זאת אינה ידיעה, משום שלדעת את עצמך או לדעת על עצמך עדיין אינו מספיק כדי להיות מודע :אתה יכול לדעת שאתה נדיב,טוב לב,וחכם אך האם זה הופך אותך למודע? הכוונה במודעות היא ידיעת הרגע הנוכחי,כל רגע נוכחי לאשורו,לעומקו, לדקויותיו. כלומר בכל רגע ורגע נוכחי כל תגובה, הרגשה,מחשבה, אמונה,דפוס,תווית וכל מה שקורה ועובר בראשך, במחשבתך, בגופך, בלבך,ברוחך,בתפיסתך,אתה מכיר אותו יודע עליו,מבין מהיכן הגיע,מדוע הגיע,כיצד זה משפיע עליך,והכי חשוב יודע כיצד ניתן לשלוט ולנהל את מה שקורה לך עכשיו.

וכאן כוחה של המודעות שהרי לא מדובר רק ביכולת לאבחן,להבין לדעת,לראות,לזהות.אלא להיות מסוגל לנהל זאת.לנהל בכל רגע ורגע את תחושותיך,תגובותיך ואף את הרגשותיך. ניתן לתאר זאת בדימוי של מפעל מכונות מורכבות ביותר, הפועלות בו זמנית כל הזמן ,כאשר המפעיל יודע ורואה על צג המחשב בדיוק בכל שלב ושלב, היכן נמצא כל חלק וחלק , מה הוא עושה בכל רגע ורגע, וכיצד יפעל ויגיב כל רכיב ורכיב בכל מצב, ויש בידי המפעיל אפשרות לנהל את המכונות, כפי שהוא מוצא לנכון לשנות,להזיז,להחליף.

על פניו , הרי זה תיאור כל כך מכני,טכני,מה לזה ולנפש, לרוח, למחשבה, להארה,למודעות? אך השהייה במצב של מודעות היא אכן להיות במצב המאפשר לאדם לשלוט ולנהל את עצמו ,לאחר החלטה, באופן הפרטני והמדויק ביותר שלו בכל פעולה, תגובה ,הרגשה.. ובכל רגע ורגע. שהרי אדם מודע הוא זה שיודע בדיוק מה קורה לו בכל זמן ,ומסוגל להגיב בהתאם על פי החלטתו, הוא יכול לנהל את תחושותיו,תגובותיו ,הרגשותיו ולקבוע כיצד לפעול בכל זמן.

האדם המודע יכול לברוא את עצמו כטוב בעיניו, ולכן יכול לבחור להיות באהבה ,סבלנות והבנה לעצמו ולזולתו, וכך להיות אדם מאושר , שיכול לנהל את עצמו ואת חייו,וכמובן לתרום לאושרם של אחרים. האדם המודע הופך להיות שמח בחלקו, אוהב ,מאושר ומקרין אהבה,אושר ושמחה גם על הסביבה. לכן מודעות היא אולי מילה קטנה אך היא מילה בעלת עוצמה רבה.הרי אם כל אדם היה מודע לעצמו, אוהב ומעריך את עצמו, ויכול אף להקרין אהבה לחברו וכן הלאה, חישבו אילו השלכות נהדרות על האנושות יכולה מודעות להביא ולהועיל .
 
כיצד ניתן להגיע למצב של מודעות?
 
לצערנו המודעות לא נולדה עמנו ,עלינו לבחור ולהסכים, ללמוד להפוך למודעים. לשם כך בשלב הראשון עלינו להתעורר ולהתחיל להתבונן , בעצמנו :פעולותינו ,הרגשותינו, תגובותינו. עלינו לעצור לרגע את מצב העשייה התמידית בו אנו נמצאים,את הריצה והרצון להספיק יותר מהר הרבה יותר וכמה שיותר..ריצה מכנית, רובוטית שלא תמיד אנו יודעים לאן היא מובילה, ומהי תכליתה.עלינו ללמוד לשים בלמים מעת לעת ,לעצור ,להתבונן, לראות ולזהות את עצמנו במצבים השונים, ולהתחיל להכיר את עצמנו. עלינו להבין שאנו בוראים את עצמנו ואחראים לחיינו ,עלינו ללמוד להעריך ולכבד את עצמנו, לאהוב את עצמנו,לחוש בשלום ובשלווה פנימיים עם עצמנו ,להגיע להבנת האהבה ללא תנאי של עצמנו ושל אחרים, ולהגיע להבנת תכלית חיינו.
 
הכלים להשגת המודעות הם רבים ומגוונים החל במילוי שאלוני מודעות, בכתיבת יומן פעילויות, מעשים, מחשבות, רגשות וכלה בשיחות, בציור, במוסיקה ועוד ועוד..כל אחד על פי בחירתו והתאמתו האישית.
 
אך הצעד הראשון הינו הכוונה והרצון להתעורר ולבחור בחיים מודעים שלווים ומאושרים.
 
 ©
 
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com