מכללת כישורים-קישורים - סודות הרוח
  

         סודות הרוח

 
 
   
סודות הרוח  - רוחניות מעשית להצלחה בחיים, כלים, טיפים ומיומנויות
מאת: שמחה לוין
 
מה המשמעות של סוד בשבילכם? איזה סודות יש לכם? איזה סודות טרם נגלו אליכם? האם אני יכולה לחדש לכם סודות כלשהם? 
 
האמת שאין כל סוד – אין כל חדש תחת השמש. בעידן המכונה עידן הדלי ומאופיין בהפרזה תקשורתית ובפיצוץ טכנולוגי. עידן שבו יש לאנשים אינספור דרכים להתקשר זה עם זה באמצעות אינטרנט, רשתות חברתיות, דואר אלקטרוני, תוכניות ריאליטי בטלוויזיה וטלפונים סלולאריים, אין סודות. הכול גלוי ופתוח. אבל דווקא בגלל שהכול כל כך גלוי ופתוח, הדברים מתרחשים בקצב כל כך מהיר שאין לנו זמן ואנרגיה לשים לב לדברים החשובים באמת בחיים שלנו. אנחנו עסוקים בלהספיק לענות למיילים, להיות זמינים בטלפון וגם לכתוב סטאטוסים ולייקים בפייסבוק, ואם אפשר גם להופיע בתוכניות ריאליטי, שאין לאף אחד מאיתנו זמן להקדיש להתפתחות אישית. ועוד לא דיברנו על המטלות של החיים האמיתיים. 
 
הסוד להתפתחות רוחנית הוא קודם כל להיות בתשומת לב לעצמנו ולעצמיותינו. לחיות במודעות. לשם כך צריך לפנות זמן ולמקד את האנרגיה. כמות האנרגיה שלנו היא מוגבלת – אנחנו נולדים, לפי הסינים, עם כמות מסוימת של צ'י, כך שהמפתח הוא התמקדות. להתמקד במה שחשוב לנו באמת ולא לתת לכל מיני זוללי זמן להסיט אותנו מהמסלול. אנשים רבים חיים בכאוס, הם מרגישים שדברים קורים להם מבלי שתהיה להם שליטה על מה שקורה. הם מרגישים אסירים של מציאות החיים שלהם. איך יוצאים מהכלא? מה הסוד? 
 
הסוד הוא להתחבר לטכנולוגיה של הרוח במקום לטכנולוגיה של החומר. כדי לאפשר לנו להתקדם בדרך להתפתחות רוחנית, אפשר לאמץ כלים מעשיים מתחום הרוח ויש הרבה כלים כאלו: הכלי הנומרולוגי, הכלי האסטרולוגי והכלי הקבלי ועוד הרבה כלים שיפורטו בהמשך, אבל תחילה כדאי להבין מהי רוחניות מעשית שהיא הבסיס להצלחה בחיים. 
 
רוחניות מעשית
לפני שנבין איך אפשר לגייס כלים להתפתחות רוחנית אנחנו צריכים קודם להבין את המושג רוחניות מעשית, וכמה הנחות יסוד שאינן ניתנות לערעור אך גם אינן ניתנות להוכחה אמפירית. הנחת היסוד של רוחניות מעשית היא שאלוהים נמצא בתוכנו, הוא לא למעלה בשמים. בתוך כל אחד מאיתנו שוכן כוח שביכולתו לברוא מציאות אינסופית, ללא מגבלות, כזו שעולה על כל דמיון.  הסוד הוא להתחיל לחשוב כמו אלוהים. אלוהים לא מתחשב באילוצים, אין לו גבולות, הוא לא פוחד מכישלונות, כוח הדמיון שלו הוא מעל ומעבר למה שנראה במציאות העכשווית, יש לו חזון שמגיע עד השמים. 
 
הנחה שנייה היא שכל אחד מאיתנו אחראי באופן טוטאלי על גורלו. כל מה שקורה לנו הוא באחריותנו. נכון שיש לנו קושי לראות את הקשר בין סיבות לתוצאות – בין התוצאות שאליהן הגענו בחיים כגון: מצב הנישואים שלנו, מצב הבריאות שלנו, המצב הכספי שלנו, מצב מערכות היחסים שלנו לבין הסיבות שגרמו לכך. הסיבות סמויות מן העין שכן הן התרחשו אי שם בעבר הרחוק (לפעמים אפילו בגלגול קודם). 
 
גורם הזמן אינו מאפשר לנו לראות את הקשר בין הסיבות לתוצאות. הזיכרון שלנו מוגבל וחד מימדי. לא תמיד אנחנו יכולים לראות את הקשר בין מצב הקריירה שלנו עכשיו לבין העובדה שהכישלון שלנו בקריירה נובע מכך שעשינו משהו שלא כראוי לפני 30 שנים. 
 
קיבלנו החלטה שגויה בנקודת זמן מסוימת בעבר וזו הסיבה לכישלון שממנו אנחנו סובלים עכשיו. מעבר לזה תמיד יש מקבץ של סיבות שמביאות לתוצאה מסוימת והמגבלה של המוח שלנו איננה מאפשרת לנו לראות זאת. אבל בכל מקרה, יש לנו אחריות על התוצאות. אחריות אין פירושה אשמה –אנחנו לא תמיד אשמים במה שקורה לנו כי אשמה פירושה כוונה – לא תמיד יש לנו כוונה להביא לתוצאות שליליות אבל תמיד יש לנו אחריות לתקן את המעוות. הפרשנות של התוצאות והדרך שבה אנו מתמודדים עם התוצאות היא באחריותנו. 
 
הנחה שלישית של הרוח היא "העובדה שאדם יכול לשנות את עצמו... ולשלוט בגורלו היא המסקנה של כל מוח שער לכוח המחשבה הנכונה" (כריסטיאן ד' לריסון). הכוח לשנות נמצא בידינו. כדי לשנות אנחנו צריכים להיות מודעים לצורך בשינוי שכן אי אפשר לשנות דבר אם אנו לא מכירים בקיומו. אם אדם לא מודע לכך שהוא זה שהביא על עצמו בכוח מחשבותיו והתנהגותו תוצאות שליליות הוא לא יוכל להביא לשינוי. לכן המפתח הוא להגיע להכרה ולמודעות לגבי הדברים שאנו צריכים לשנות אצל עצמנו.
 
הנחה רביעית של הרוח היא שיש כוח משיכה –כל דבר שאנחנו חושבים עליו יגיע אלינו. אם אנחנו חוששים ממחסור בכסף-אנחנו נביא אלינו מחסור בכסף, אם אנחנו חוששים שיפטרו אותנו מעבודה –נחשו מה? יפטרו אתכם מהעבודה. הבשורה הטובה היא שזה עובד גם הפוך: "חישבו טוב ויהיה טוב ". 
 
כל כך פשוט? לא ממש. לצפות לטוב ולחשוב חיובי זו עבודה קשה, עבודה פנימית אין סופית כיון שהספק הוא יריב קשה והוא מוצא את עצמו מזדחל פנימה לתוך כל מחשבה טובה. הוא זורע ספק חרדה וחוסר אימון. כך שגם אם נחשוב חיובי אבל לא נאמין בכך –זה לא יעבוד. החוכמה היא לחשוב חיובי ולהאמין בכך ללא סייג.
 
הנחה נוספת היא שהמציאות הפנימית שלנו מתממשת בחיים שלנו ומהווה מראה מגדלת לכל האמונות, המחשבות והרעיונות שאימצנו לעצמנו. אנחנו מושכים לחיים שלנו את מה שאנחנו חושבים על עצמנו ועל החיים.
 
כלים של רוחניות מעשית להצלחה בחיים
קרל רוג'ר אמר: אם תיתנו לתת המודע לשלוט בכם הוא ינהל אתכם ואתם תקראו לזה גורל.
החוכמה היא לנהל את תת המודע במקום להתנהל על ידי תת המודע שלנו. מה באמת הסוד?  אילו כלים עומדים לרשותנו כדי להצליח בחיים? איך מושכים תוצאות יוצאות מגדר הרגיל לחיים שלנו? כיצד מיישמים זאת הלכה למעשה בחיים המודרניים? 
 
  1. לכתוב את כל הדברים הטובים שיש בחיים שלכם ואת כל הדברים הטובים שאתם רוצים להכניס לחיים שלכם. כתיבה היא הפעולה הראשונה שאיתה יש להתחיל.כתיבה מסדרת לנו את המחשבות. הכתיבה עוזרת לנו להכניס סדר לחיים שלנו, היא מייצרת עבורנו סדר מחשבתי והיא עוזרת לנו להתחייב לעשייה בכיוון הנכון. יש בכתיבה הצהרה מחיבת. יש לדיו על הנייר כוח של מחויבות אמיתית.
  2. לשנן אמירות חיוביות – נניח שאתם רוצים למצוא עבודה טובה יותר. נסחו משפטים חיוביים, בלשון הווה כאילו כבר מצאתם עבודה טובה למשל: מצאתי עבודה טובה עם משכורת גבוהה ותנאים מצוינים החוכמה היא לשנן את האמירה הזאת הרבה מאוד פעמים ולעשות לעצמכם השאה עצמית (שטיפת מוח עצמית) עד שתגיעו למצב שאתם מאמינים שהדבר באמת מתקיים במציאות ולא לתת לספק לאכול בכם בכל פה. לכן חשוב מאוד לשנן ולהאמין עד שחוק המשיכה יעבוד בשבילכם. התמדה היא מילת המפתח והתנאי להצלחה. עליכם לשנן עד שתמשכו אליכם את הדבר שבו אתם רוצים. אל תחשבו איך זה יקרה, ליקום יש דרכים משונות ובלתי צפויות למלא את מבוקשכם. התפקיד שלכם הוא למשוך זאת אליכם בלי לשבור את הראש לגבי הצורה שבה הדברים יקרו. אם תאמינו, הם יקרו.
  3. להפעיל כוח ההתנגדות – שינוי אמיתי פירושו לעשות דברים שלא נוח לנו לעשות, לצאת מאזור הנוחות ולהתנהג הפוך או אחרת מההתנהגות האופיינית לנו. פירושו שאנחנו מתנגדים לעשייה האוטומטית שלנו לדוגמא אם יש לנו קושי לבקש מאנשים בקשות באופן ישיר ואסרטיבי, להפעיל כוח התנגדות פירושו דווקא לבקש בצורה ישירה גם אם היא לא נוחה לנו . שינוי והשתנות אמיתיים באים דווקא ממקום של חוסר נוחות והתנגדות למוכר ולצפוי.
  4. להשתמש בדמיון – חשוב מאוד לדמיין את ההצלחה העתידית שלכם. יש צורות שונות לעשות זאת. למי שיש דמיון יכול פשוט להעלות בדמיונו תמונות של עצמו כשהדבר שבו הוא חפץ ייקרה אבל למי שאין דמיון חשוב להיעזר בתמונות, בסרטים או בקלטות לדמיון מודרך.למשל רציתי מאוד לבנות את בית חלומותיי ולא היה לי מושג מאיפה יבואו המשאבים. בכל זאת, עסקתי ללא הרף בגזירת קטעי עיתונים של כל חלק וחלק מהבית שאני רוצה. כמו כן צפיתי ללא הרף בתוכנית מקום תחת השמש שבו מקרינים בתי חלומות ברחבי העולם. המפתיע הוא שהיום הבית שלי דומה באופן מושלם לבית החלומות בג'ורנאלים שלי. 
  5. התמקד במה שחשוב לכם באמת – החיים שלנו מלאים הרבה מאוד הסחות דעת, רעשים וגירויים אינספור. חשוב מאוד שתתמקדו במה שחשוב לכם ותדחו את הדברים השוליים והזניחים. לשם כך חשוב שתגדירו לעצמכם מהם החלומות שאותם אתם רוצים להגשים אחרת אנשים אחרים יגידו לכם מהם החלומות שלכם או פשוט יגזלו את הזמן היקר שלכם.זמן הוא המשאב הכי יקר שלכם והוא ניתן לכם בחינם. החוכמה היא להתמקד במה שבאמת חשוב לכם והיות מאוד משימתיים.
  6. לנקות את החיים מערפדי אנרגיה. לכל אחד מאיתנו יש ערפד אנרגיה. החוכמה היא לא להפוך לקרבן של ערפד האנרגיה. יש כל מיני ערפדי אנרגיה –יש אפילו ערפדים נחמדים, חברותיים שמרוב חברותיות הם זוללים את כל האנרגיה שלנו.החוכמה היא לזהות אותם ולא לתת להם לרוקן אותנו. אם ערפד האנרגיה הוא בן משפחה שלך שחי בסביבתך חשוב מאוד להגדיר גבולות של זמן ומקום. חוק שימור האנרגיה הוא חוק חשוב ביותר להצלחה. 
  7. לאהוב את עצמנו גם ברגעים הקשים. יש לכולנו נטייה לשפוט את עצמנו,לבקר את עצמנו ולהתייסר על טעויות. לרובנו יש נטייה לחזור על אותה טעות שוב ושוב ושוב. חשוב מאוד לזכור שכולנו יצורים רוחניים שכלואים בתוך גוף של בשר ודם. אף אחד מאיתנו איננו מלאך ולכן אנחנו טועים. באנו לכאן כדי ללמוד מטעויות ולכן חשוב לאמץ את היכולת לנחמה עצמית ועידוד עצמי. חשוב להפסיק את הדפוס שלנו לרדוף אחר השלמות.הטיפ שלי –להזכיר לעצמנו כמה אנחנו נהדרים ונפלאים גם כשהדברים לא מסתדרים בדיוק כמו שאנחנו מצפים. 
  8. לתת לאחרים מה שאנחנו רוצים לקבל בשביל עצמנו – רוצים אהבה תנו אהבה, רוצים כסף תנו כסף מכירים את החוק דומה מושך דומה? פירוש הדבר הוא לתת מתוך רצון אמיתי לעשות שינוי בשביל מישהו אחר, להשפיע לטובה על התוצאות של אנשים אחרים, לעזור לאנשים אחרים להגיע להצלחה. נתינה אמיתית היא נתינה שמשנה –שגורמת לשינוי אמיתי אצל האחר. 
  9. להוקיר תודה – הכרת תודה על מה שיש במקום על מה שאין היא מפתח חשוב ביותר להצלחה. לראות את הסימנים להצלחה, להוכיח לעצמנו שזה מתקיים בזכות הכלים הרוחניים שאנחנו מפעילים לתחזק את השינוי, לתרגל גם כשהדברים לא מתקיימים בדיוק כמו שאנחנו רוצים, לקרוא ספרים שיחזקו אותנו, להתחבר לאנשים אופטימיים שמחוברים לטוב, להשתתף בסדנאות, להכניס לחיים עתיד חיובי. 
 
     
   למידע נוסף ורישום לקורס 
הכנסו פרטים מטה
 
 
 

1 סיבות ללמוד בכישורים-קישורים :
 
מכללת בוטיק 
מכללת כישורים-קישורים היא מכללת "בוטיק ". בשונה מבית חרושת בבוטיק מתאימים את הבגד ללקוח. בכישורים אנו לומדים מקרוב את הלקוח שלנו ומתאימים לו את התוכנית המתאימה .המשך
 
הרמה האקדמית  התוכניות עומדות בסטנדרטים אקדמיים הגבוהים ביותר: כל המנחים והמרצים במכללה הם בעלי תארים מתקדמים מאוניברסיטאות מוכרות כמו כן יש לנו הכרה של איגודים מקצועיים המשך
 
המנחים והמרצים  צוות המנחים והמרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ: בעלי כריזמה,
כושר מנהיגות, מקצוענות,ידע וניסיון. בנוסף חשיפה למגוון סגנונות ההנחיה של המרצים מסיעת לכל לומד למצוא את הסגנון האישי שלו.המשך
 
המלצות של לקוחות  למעלה מ-20,000 לקוחות: אנשים פרטיים וארגונים למדו אצלנו וממליצים עלינו.
שמנו עובר מפה לאוזן כבר למעלה מ-20 שנה .המשך
                                                                                                                  חפש באתר:             
     
 
 
 

צרו קשר

מכללת כישורים-קישורים 
מזכרת בתיה, רוטשילד 12
מיקוד: 7680400
טל. 08-699116108-6991161
פקס. 08-6991160
דוא"ל info@kishurim-center.com
        
© All rights reserved   info@kishurim-center.com